Informacja o otwarciu MP 46

Szanowni Państwo.

Drodzy Rodzice.

Od 6 maja 2020 r. zniesione będzie zawieszenie zajęć w przedszkolach, innych formach wychowania przedszkolnego i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa zdrowia:

„w pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.  Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.”

Prosimy Rodziców dzieci uczęszczających do naszej placówki MP 46 o złożenie drogą mailową na adres a.jablonska@ze9zg.edu.pl  deklaracji dotyczącej pobytu dziecka w przedszkolu od 6 maja 2020 r; oraz oświadczenia o braku możliwości zapewnienia dziecku opieki w określonych godzinach.

Poniższą treść proszę zawrzeć w wiadomości e-mail przesłanej na wskazany adres.

„Deklaruję udział mojego dziecka ………………………, w zajęciach opiekuńczych prowadzonych od 6 maja 2020 r; w MP nr 46 w Zielonej Górze. Zobowiązuję się również do stosowania się do zasad higieny i bezpieczeństwa oraz wytycznych dotyczących zmian w  funkcjonowaniu placówki w związku z COVID-19.

Oświadczam, że nie mam możliwości zapewnienia dziecku opieki w godzinach ………………, w związku z koniecznością powrotu do pracy .”

Podpis Rodzica

Oświadczenia mogą podlegać weryfikacji.

Deklaracje i oświadczenia należy wysłać na wyżej wskazany adres w nieprzekraczalnym terminie do 4 maja do godziny 12:30.

Po godzinie 12:30 zgłoszenia nie będą przyjmowane.

W związku z koniecznością zachowania wymogów sanitarnych, poinformujemy Państwa, czy wszystkie zgłoszone dzieci będą mogły zostać przyjęte.

Jednocześnie informujemy, że przedszkole będzie pełniło wyłącznie funkcję opiekuńczą. Zmienią się również godziny funkcjonowania placówki.

Przedszkole będzie otwarte w godzinach od 7:00 – 16:00.

Przyprowadzanie dzieci do godziny 8:00. Nie będzie możliwości zostawienia dziecka w placówce po tej godzinie. Przedszkole będzie zamknięte.

Odbiór dzieci w godzinach od 14:30 do 16:00. Prosimy o punktualność.

Przekazywanie dzieci odbywać się będzie w wyznaczonej strefie bezpieczeństwa.

Rodzice nie będą mieli możliwości wejścia na teren placówki.

Rekomendacje dla rodziców

Wicedyrektor MP nr 46