„Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim,

To bez zdrowia wszystko jest niczym.”

                                Arthur Schopenhauer

 Zdrowie to bez wątpienia jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka, dlatego też dbanie o niej jest obowiązkiem każdego z nas. Już na najniższym szczeblu edukacji staramy się wypracować zdrowe nawyki u naszych wychowanków. Przedszkole ma najważniejsze zadanie do wykonania jeśli chodzi o zaszczepienie w dzieciach zdrowych nawyków.

            Przedszkole promujące zdrowie to takie, w którym  zwraca się uwagę na dobre samopoczucie fizyczne, psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci oraz ich zdrowie.

            Nasza placówka już od samego początku istnienia promuje zdrowy styl życia, możemy to wykazać poprzez organizację wielu atrakcyjnych imprez związanych z tą tematyką. Poniżej troszkę więcej słów o poszczególnych wydarzeniach:

  • co roku w naszym przedszkolu odbywają się „Dni Zdrowia” – dzieci przez 3-5 dni zdobywają wiedzę na temat zdrowych zasad żywienia oraz warzyw, owoców czy ćwiczeń gimnastycznych usprawniających nasze ciało i umysł. Przedszkolaki samodzielnie wykonują zdrowe przekąski takie jak: sałatki owocowe lub warzywne, chipsy z owoców lub warzyw, koktajle, soki. Dodatkowo w tych dniach do przedszkola zapraszani są goście specjaliści   np. Pani dietetyk, która również spotyka się z rodzicami na spotkaniach dotyczących zdrowego żywienia u dzieci w wieku przedszkolnym.
  • obchodzimy „ Dzień Dyni” w tym dniu dzieci już od rana przychodzą ubrane na pomarańczowo, uczą się o wartościach odżywczych dyni, wykonują kolorowe prace plastyczne. Na koniec dnia spotykamy się wspólnie z rodzicami i wykonujemy dyniowe lampiony.
  • co roku obchodzimy również „Dzień Ziemi” – w tym dniu dzieci biorą udział w EKO konkursie np. eko-zabawka lub piramida zdrowia. Jedna grupa przedszkolna przygotowuje przedstawienie dla pozostałych dzieci, nie zapominamy również, aby tego dnia tematyka zajęć w grupach była poświęcona naszej planecie.
  • w diecie naszych przedszkolaków można znaleźć wiele warzyw i owoców, które po jakimś czasie zaczynają smakować nawet niejadkom.
  • co roku dzieci mają okazję zawalczyć o puchar w Noworocznym Turnieju Sportowym o Puchar Rady Rodziców – w tych dniach szczególnie promowana jest idea ruch to zdrowie.

            Dodatkowo „nasze’ dzieci wspólnie z rodzicami uczą się pomagać i uwrażliwiają się na sprawy społeczne biorąc udział w akcjach:

  • Szlachetna Paczka
  • Psu na budę
  • zbiórka kasztanów dla Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze
  • zbiórka zakrętek

             Cała kadra oraz dyrekcja naszego przedszkola podczas codziennych zajęć dba o to, aby dzieci rozwijały się w duchu zdrowego żywienia oraz stylu życia. Mamy nadzieję, że zaprocentuję to w przyszłości 😉

Rok przedszkolny 2023/2024

Rok przedszkolny 2022/2023

Rok przedszkolny 2021/2022

Rok przedszkolny 2020/2021