Miejskie Przedszkole nr 46 zostało utworzone 1 września 2017 roku, dzięki uczestnictwu w programie „Dzieci są ważne!”. Mieści się w Zielonej Górze w wolnostojącym parterowym budynku przy ulicy Rzeźniczka 1. Przedszkole stanowi część Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze. Od roku 2015 było w tym budynku Niepubliczne Przedszkole Akademia Talentów. W przedszkolu funkcjonuje sześć grup. Obecnie są to 4 grupy sześciolatków i 2 grupy pięciolatków.  Przedszkole posiada sześć sal dydaktycznych wraz z toaletą i zapleczem oraz gabinet logopedy. Sale są przestronne, jasne i bezpieczne. Posiłki dla przedszkolaków przygotowywane są na miejscu i podawane w nowoczesnej przestronnej stołówce. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkole jest zamykane, ale każda sala posiada własny domofon z wizją. Budynek posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.
Do dyspozycji przedszkolaków jest ogrodzony, nowoczesny plac zabaw i boisko wielofunkcyjne.
Obecnie  przedszkole zatrudnia 12 nauczycielek wychowania przedszkolnego, 6 pań woźnych oddziałowych, logopedę, pedagoga, psychologa oraz pracowników obsługi.

W roku szkolnym 2019/2020 odbywać się będą zajęcia z języka niemieckiego w grupie dzieci 3 – letnich oraz język angielski.

Placówka jest czynna w godzinach 6:30 – 16:30.