Od ziarenka do bochenka

10 czerwca 2019r. dzieci z grupy 3 i 4 wybrały się na wycieczkę do Karczmy Taberskiej w Janowcu. Dzieci dowiedziały się jak powstaje chleb „od ziarenka do bochenka”, uformowały swoje bochenki oraz spędziły świetny czas na świeżym powietrzu. 

Dni Ziemi

22-24.05.2019r. w naszym  przedszkolu zorganizowane zostały Dni Ziemi. Dzieci przez trzy dni pogłębiały wiedzę na temat naszej planety. Zorganizowany został konkurs „Eko zabawka”, a dzieci z grupy 4 przygotowały przedstawienie „ Dbamy o naszą planetę”.

Wizyta u Prezydenta

Dzieciaki z grupy IV wybrały się do zielonogórskiego ratusza. Byliśmy m.in. w sali sesyjnej, sali ślubów, gabinecie Prezydenta Miasta. Dziękujemy Radnemu Miasta Zielona Góra Panu Pawłowi Wysockiemu za zaproszenie. W drodze powrotnej uczciliśmy Dzień Dziecka w lodziarni😉

Festiwalu Przedszkolnych Talentów

Grupa IV wzięła udział w kolejnym etapie Festiwalu Przedszkolnych Talentów – Dzisiaj Przedszkolaki Jutro Pierwszaki. W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy medalowe drugie miejsce 😊 Dziękujemy Pani Jagodzie oraz Pani Natalii za pomoc oraz udział w potyczkach sportowych.

XVIII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych

Grupa IV uczestniczyła w XVIII Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Teatrze Lubuskim. Dzieci wystąpiły w spektaklu „Brzydkie kaczątko”. Gratulujemy wspaniałego występu młodym aktorom!

Uwaga Rodzice!

Informacja na temat rozpoczęcia zajęć pojawi się na stronie szkolnej, gdy tylko komitet strajkowy przekaże taką informację.

Strajk!

STRAJK

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

28 marca 2019 r. Dyrekcja Zespołu Edukacyjnego nr 9 została oficjalnie poinformowana przez Panią Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Zielonej Górze, że „od 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) … rozpoczęta zostanie akcja strajkowa, która będzie trwać do odwołania”. W referendum na terenie ZE9, w którym wzięło udział 170 osób uprawnionych do głosowania (tj. 85 % ogólnej liczby uprawnionych) za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 157 głosujących (tj. 92% ogółu biorących udział w głosowaniu).

Przepisy prawa nie pozwalają dyrektorowi Zespołu na pozyskanie informacji, kto z grona pedagogicznego nie przystępuje do strajku. O tym, ile osób zgłosi się do pracy dowiem się w dniu protestu. W tej sytuacji szkoła
i przedszkole nie są w stanie zapewnić dzieciom opieki .

W związku z tym informuję Państwa, że:

  • w dniach strajku nie będzie zajęć w przedszkolu, zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w szkole oraz opieki świetlicowej;
  • stołówka szkolna w dniach strajku nie będzie funkcjonowała (za dni strajku będą przysługiwały tzw. odpisy);
  • egzaminy zewnętrzne (gimnazjalny i ósmoklasisty) mimo akcji strajkowej zostaną przeprowadzone;
  • wszelkie informacje medialne wskazujące na możliwość wyznaczenia przez dyrektora CKE kolejnego terminu przeprowadzania egzaminu nie znajdują uzasadnienia w obowiązujących przepisach prawa; przystąpienie do egzaminu w terminie dodatkowym (w czerwcu) jest możliwe wyłącznie w przypadku zdających, którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównym
    (w kwietniu) z przyczyn losowych lub zdrowotnych;