Wymiana polsko-niemiecka

2 czerwca 2024

W dniach 05 -10 czerwca 2024  grupa 20 uczniów oraz 3 opiekunów uda się z wizytą do szkoły partnerskiej w ScheeBel -Dolna Saksonia /Niemcy i spędzi tam 6 dni. W ramach realizacji programu wymiany polsko-niemieckiej uczniowie naszej szkoły poznają szkołę swoich kolegów i koleżanek z Niemiec, poznają ich miejscowość i okolicę. Wezmą udział w zajęciach szkolnych, zwiedzą skansen, Muzeum Koni w Verden, spędzą wspólnie czas w Parku Linowym oraz udadza się na dwudniową wycieczkę nad Morze Północne do Cuxhaven, żeby poznać zjawisko przypływu i odpływu  jak również krajobraz Morza Wattowego. Uczniowie poprzez nocowania w rodzinach będą mieli okazję poznać z bliska styl życia niemieckich rodzin. Realizacja programu wymiany odbywa się dzięki wsparciu finansowemu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Urzędu Miasta Zielona Góra oraz dzięki Rodzicom uczniów, biorących udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu.