Wymiana

6 listopada 2018

Od 25 lat w naszej szkole odbywa się wymiana uczniowska ze szkołą partnerską Grundschule Scheessel z Dolnej Saksonii. Realizujemy dwa programy, w których uczestniczą dzieci z klas 4 (22 dzieci polskich i 22 dzieci niemieckich plus opiekunowie).

I program- gościmy dzieci niemieckie w Zielonej Górze,

II program- wyjeżdżamy do Scheesel (DOlna Saksonia, ok.550 km od ZG)

Teraz krótko na czym polega nasze przedsięwzięcie?

Dobieramy nasze dzieci w pary i łączymy je ze wzg na zainteresowania z dziećmi niemieckimi (powstaje tzw. czwórka partnerska)

Podczas 1.programu dzieci  nocują w rodzinach , do których zostały przypisane, nocują u Państwa (zawsze parami, nie rozdzielamy dzieci niemieckich, taka sama zasada panuje kiedy jesteśmy w Niemczech, nasze dzieci tez są razem w parach. Goście przyjeżdżają w środę popołudniu, czwartek od 8.00 -17.00 są pod opieką nauczycieli w szkole, zwiedzają Zieloną Górę, zapewniamy obiad dla wszystkich dzieci biorących udział w wymianie. Piątek/sobota- dwudniowa wspólna wycieczka  do Wrocławia, niedziela- przed południem piknik rodzinny np. w Świdnicy lub integracja na kręgielni, popołudnie to czas wolny z rodzinami polskimi, poniedziałek- ewaluacja, pożegnanie i odjazd grupy niemieckiej.

2.program- wyjeżdżamy autokarem do Niemiec, tam noclegi również w rodzinach niemieckich, przyjeżdżamy w środę w godz. popołudniowych, czwartek, piątek- zajęcia w szkole, zwiedzanie skansenu i miejscowości, piknik z rodzinami, sobota/niedziela- wycieczka nad Morze Północne naszym autokarem (zabieramy grupę niemiecką), popołudnie w niedzielę- czas wolny z niemiecką rodziną. Poniedziałek-ewaluacja, pożegnanie i powrót do domu

Program jest dofinansowywany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr) oraz Urzędu Miasta Zielona Góra.

Brak komentarzy