Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

7 kwietnia 2024

W dniach 10-15 kwietnia 2024 będziemy gościć grupę 20 uczniów oraz 3 opiekunów z partnerskiej szkoły Grundschule Scheessel z Dolnej Saksonii.  Polsko-niemiecka wymiana uczniowska odbywa się już  od 29 lat. W tym roku udział wezmą uczniowie z klas niemieckojęzycznych 4b, 5a i 6e . W ramach programu uczniowie poznają naszą szkołę, nasze miasto, zwiedzą Muzeum Etnograficzne w Ochli, wyjadą razem na wycieczkę do Wrocławia, wezmą udział w zajęciach warsztatowych , zabawach integracyjnych ( m.in. w parku trampolin, w kręgielni) i zapoznawczych. Realizacja programu wymiany odbywa się dzięki wsparciu finansowemu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Urzędu Miasta Zielona Góra oraz dzięki Rodzicom uczniów, którzy goszczą naszych parterów w swoich domach.