Biblioteka

5 listopada 2018

WITAMY W NASZEJ BIBLIOTECE

Godziny pracy biblioteki od 18.01.21

Poniedziałek – czwartek 7.45 do 16.00,
Piątek od 7.45 do 15.00.

Klasy 1-3 zapraszamy od godziny 11.00 do 13.00

Klasy 4-8 zapraszamy od 13.00 d0 16.00

W piątek od 7.45 do 15.00

Wejście B- od strony boisk.

Wypożyczamy książki i przyjmujemy zwroty.
Serdecznie zapraszamy!
Przypominamy o zasadach reżimu sanitarnego i obowiązkowym dystansie.

Zespół biblioteczny

Biblioteka szkolna czynna jest w godz.poniedziałek – czwartek – 7.45 – 15.30
natomiast w piątek 7.45- 15.00.

Pełni funkcję centrum edukacji czytelniczo-medialnej. Księgozbiór biblioteczny liczy ponad 20 tysięcy woluminów i jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze. Posiadamy także książki w formie elektronicznej. Księgozbiór podzielony jest na działy: lektury klas I-III, lektury klas IV-VI, literatura dziecięca obejmująca książki o tematyce przygodowej, podróżniczej, przyrodniczej, obyczajowej, historycznej, fantastycznej, dotyczące savoir-vivre i inne. Posiadamy bogaty księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie, słowniki (także w formie elektronicznej), leksykony, wydawnictwa popularno-naukowe o różnej tematyce. Dysponujemy nowościami wydawniczymi w zakresie pedagogiki specjalnej, logopedii, psychologii i stale powiększamy ten dział ponieważ jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi.
Czytelnia w naszej bibliotece stanowi miejsce pracy i rozrywki dla uczniów.
Odbywają się tu lekcje biblioteczne wzbogacające wiedzę i zainteresowania uczniów oraz  liczne konkursy czytelnicze, literackie. Cały rok realizujemy program pt: „Cała Polska czyta dzieciom”, staramy się rozwijać  czytelnictwo wśród dzieci młodszych poprzez głośne czytanie literatury dziecięcej.  Biblioteka  przygotowuje różnorodne wystawy tematyczne i pokonkursowe. Stałymi wystawami są: „Zielona Góra dawniej i dziś”, „Andrzejkowe wróżby”, „Kornel Makuszyński- patron naszej szkoły”. „Walentynki”, „Tradycje i zwyczaje świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy”, wystawa ‘Banknotów polskich” także liczne   wystawy o charakterze patriotycznym upamiętniające ważne dla Polski wydarzenia historyczne.
W październiku w bibliotece odbywa się konkurs czytelniczy połączony z plastycznym. „Jesienny bohater lektur szkolnych i bajek”. W Tygodniu Szkoły klasy pierwsze biorą udział w konkursie plastycznym poświęconym przygodom Koziołka Matołka.
Dużą popularnością cieszą się także konkursy czytelnicze związane z patronem szkoły i bohaterami jego książek. „Czy znasz bohaterów Kornela Makuszyńskiego?” na podstawie „Przygód Koziołka Matołka”. Trzecie klasy poznają losy Basi Bozowskiej bohaterki lektury „Awantura o Basię”. Duża popularnością cieszą się konkursy czytelnicze dotyczące baśni H. Ch. Andersena i konkursy pięknego czytania.
W miarę możliwości organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi. Gościliśmy w szkole Kazimierza Szymeczkę, Grzegorza Kasdepke, Annę Marię Wesołowską, Renatę Piątkowską. Współpracujemy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną

Nasi czytelnicy mają do dyspozycji czasopisma takie jak:
„Świerszczyk”
Victor Junior”
„Kumpel”
Życie Szkoły”
„Świetlica ”

W bibliotece znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Korzystają z nich uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dysponujemy ciekawymi programami edukacyjnymi, które są wykorzystywane w  czasie zajęć lekcyjnych, zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i innych. Uroczystym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych  jest  Pasowanie na Czytelnika, które odbywa się każdego roku w grudniu. Jest to miłe i ważne wydarzenie.
Prezentacja o czytelnictwie

Brak komentarzy