Informacja do Rodziców – konsultacje dla uczniów klas IV-VIII

25 maja 2020

Zielona Góra 25.05.20r.

Informacja do Rodziców – konsultacje dla uczniów klas IV-VIII- Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze

1. Szkoła organizuje konsultacje dla uczniów klas IV-VIII od dnia 1 czerwca do 15 czerwca br.
  2. Rodzice uczniów zgłaszają za pomocą Vulcana Wychowawcy klasy chęć skorzystania przez dziecko z konsultacji wskazując przedmiot i cel konsultacji.
  3. Podczas konsultacji uczniowie powinni w pierwszej kolejności rozliczyć się z zadań zaległych z powodu braku możliwości wykonania ich w czasie nauki zdalnej. Maja również możliwość poprawienia ocen lub wyjaśnienia niezrozumiałych treści z danego przedmiotu przekazanych w trakcie zdalnego nauczania.
  4. Uczniowie klas VIII rozpoczynają konsultacje od 25 maja z przedmiotów egzaminacyjnych w celu usystematyzowania wiedzy.
  5. Uczniowie przychodzą na konsultacje wg podanego przez Wychowawcę planu.
  6. Do szkoły mogą przychodzić wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej.
  7. Uczniowie do szkoły mogą być przyprowadzani tylko przez osoby zdrowe.
  8. Nie ma możliwości przyjęcia na zajęcia ucznia, u którego w domu ktokolwiek przebywa na kwarantannie lub w izolacji.
  9. Rodzic dziecka przyjmowanego na zajęcia powinien wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała, gdy nastąpi taka konieczność.
  10. Do momentu wejścia do sali lekcyjnej należy przestrzegać zasad ogólnie obowiązujących /maseczki zasłaniające nos i usta/.
  11. Uczniowie oczekujący na wejście do szkoły zachowują odstęp od innych osób minimum 2 m.
  12. Rodzic nie wchodzi z dzieckiem do szkoły, dziecko dezynfekuje ręce i bezzwłocznie przechodzi do pomieszczenia, w którym ma konsultacje.
  13. Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 14-osobowych z zachowaniem rygoru 4m2 na osobę.
  14. Każdy uczeń korzysta wyłącznie z własnych zeszytów, materiałów, przyborów szkolnych i podręczników zajmując miejsce w ławce 1-osobowej.
  15. W czasie pobytu w budynku nie ma możliwości przemieszczania się po piętrach, korzystania z szafek. Odzież wierzchnią uczeń wiesza na krześle.
  16. Uczeń nie przynosi z domu do szkoły zbędnych przedmiotów.
  17. Po 45 minutach pobytu w sali uczniowie wychodzą na 15 minutowe przerwy, jeśli czekają na kolejne konsultacje lub idą do domu.
  18. W przypadku wystąpienia lub sygnalizowania przez dziecko objawów choroby, zostanie ono odizolowane w odrębnym pomieszczeniu, a rodzic ma obowiązek odebrania dziecka niezwłocznie po otrzymaniu informacji ze szkoły /nie później niż w ciągu 1 godziny/.
  19. W czasie pobytu uczniów w szkole prowadzi się rejestr obecności.

W przypadku pojawiania się nowych okoliczności, będziemy Państwa na bieżąco informować o zmianach w funkcjonowaniu szkoły.

Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 9 – Lidia Dubniewska

Postępowanie w przypadku podejrzenia zarażenia COVID-19

W sytuacji podejrzenia zarażenia COVID – 19 (kaszel, podwyższona temperatura ciała, duszności, problemy z oddychaniem) konieczne jest:

– dokonanie pomiaru temperatury /od 38C podejmujemy kolejne czynności/,

– odizolowanie ucznia od reszty grupy ( Opiekun przeprowadza dziecko do gabinetu pielęgniarki – izolatki, który znajduje się na terenie szkoły i pozostaje z nim do czasu przybycia rodzica),

– niezwłoczne powiadomienie dyrektora i rodzica dziecka (aktualny numer telefonu rodziców/ zakładu pracy),

– odebranie ucznia przez rodzica następuje w ciągu 1 godziny od odebrania telefonu,

– powiadomienie odpowiednich organów, zamknięcie placówki, przeprowadzenie dezynfekcji,

– rodzic informuje placówkę o wynikach konsultacji lekarskiej.

Jeśli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 684518951.