Komunikat

24 marca 2020

Szanowne Grono Pedagogiczne, Rodzice i drodzy Uczniowie,
decyzją Ministra Edukacji Narodowej zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych zostało przedłużone do 10 kwietnia 2020 roku. Zostało również wydane rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem covid-19. Rozporządzenie to określa funkcjonowanie szkoły, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. W czasie, w którym najważniejszym, priorytetowym zadaniem nas wszystkich jest dbałość o zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Pracujemy bardzo intensywnie, by przygotować się do takiego działania, które nie będzie obciążone stresem i niepotrzebnymi emocjami, ale pozwoli na rozwój naszych Uczniów. I jest to dla nas duże wyzwanie, ale pilnie wsłuchiwaliśmy się w Państwa opinie z minionego tygodnia. Mogę Państwa zapewnić, że chcemy zrobić wszystko, aby nasi Uczniowie w sposób spokojny i efektywny doświadczyli, czym jest nauka zdalna.

Nasz stały kontakt jest bardzo ważny. Drodzy Uczniowie, w przypadku pojawiania się jakichkolwiek przeszkód, trudności komunikujcie się z Wychowawcą. Kontakt z Wychowawcami, Nauczycielami, Dyrekcją odbywa się poprzez dziennik elektroniczny Vulcan, komunikatory i telefony. Sekretariat szkoły pracuje zdalnie pod numerem 721 631 845.

Gotowy jest zespół specjalistów do spraw pomocy psychologiczno- pedagogicznej i służyć będzie nam wszystkim pomocą. Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba prosimy o kontakt za pomocą dziennika Vulcan.

Ocenianie w czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły będzie miało charakter motywujący, tym samym będzie szansą na zdobycie wielu lepszych ocen. Pozwoli na uzyskanie wysokich ocen na świadectwach szkolnych. Uczniowie klas ósmych nadal powinni skupić się przede wszystkim na powtórkach i przygotowaniu do egzaminów, które nie zostały odwołane. Wasze zaangażowanie znajdzie odzwierciedlenie w ocenach z zachowania.

Najważniejszą sprawą w tym czasie jest dbanie o bezpieczeństwo zdrowotne. Spędzajcie jak najwięcej czasu w domach, a wychodząc nie zapominajcie o środkach ochrony. Będąc w domach utrzymujcie kontakt telefoniczny lub za pomocą komunikatorów z rówieśnikami, rodziną. Jednocześnie zwracam się do Was Uczniowie z gorącą prośbą o przestrzeganie wszystkich zakazów, nakazów i zasad bezpieczeństwa.

Dla nas wszystkich sytuacja jest nowa, nieznana i może budzić frustrację. Proszę WSZYSTKICH o współpracę, wzajemny szacunek, zachowanie spokoju i dystansu do problemów wynikających ze źle działającego dziennika, słabego Internetu, nieciekawego zadania czy innych mało znaczących rzeczy.

Życzę nam wszystkim dużo zdrowia i dobrej współpracy.
Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze
Lidia Dubniewska

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.