Nieodpłatna pomoc prawna wśród rodziców i uczniów

9 stycznia 2020

Zachęcamy do propagowania wśród rodziców i uczniów systemu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Nauczyciele i pedagodzy szkolni czy przedszkolni w swojej codziennej praktyce spotykają się z różnymi problemami występującymi w rodzinach wychowanków – uczniów, w tym często z problemami prawnymi dotyczącymi np. faktycznego sprawowania władzy rodzicielskiej wobec emigracji zarobkowej rodziców lub niepełnosprawności rodziców.

W takich sytuacjach oprócz udzielenia pomocy pedagogicznej czy psychologicznej można zachęcić rodziców lub opiekunów dzieci do skorzystania z BEZPŁATNEJ pomocy prawnej.

System nieodpłatnej pomocy prawnej zapewnia BEZPŁATNY dostęp do profesjonalnych porad adwokatów i radców prawnych. Koszt porad pokrywa Skarb Państwa.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Zielonej Górze znajdują się w budynku przy ul. Gen. J. Dąbrowskiego 41 i są czynne od godz. 7.30 do 18.30. W budynku jest winda. W punktach jest zapewniona również usługa tłumacza języka migowego

Wizyta wymaga uprzedniego zapisania pod nr 68 45 64 834 lub przez email pomocprawna@um.zielona-gora.pl

 

Szczegółowe informacje w załączniku do emaila oraz w BIP pod adresem http://bip.zielonagora.pl/494/16967/Informujemy_o_mozliwosci_skorzystania_z_nieodplatnej_pomocy_prawnej_lub_nieodplatnego_poradnictwa_obywatelskiego_0D_0A/

 

Ewa Trzcińska

SEKRETARZ MIASTA

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.