Sztandar

21 października 2019

Dzień 19.06.19 r. trwale zapisał się na kartach historii naszej szkoły. Wówczas to odbyła się uroczystość nadania sztandaru SP nr 11. Postać Kornela Makuszyńskiego, symbolika książki i pióra oraz barwy biało- czerwone przypomniały, czym jest dla współczesnych talent pisarza, patriotyzm oraz przywiązanie do wartości. Podczas mszy świętej, przedstawiciele trzech gremiów szkolnych – Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i Samorządu Uczniowskiego (pan Z.Krukowski, pani G. Wojnakowska i Patryk Mikuła) poprosili Księdza Proboszcza Parafii Św. Brata Alberta o poświęcenie Sztandaru, a następnie przynieśli go do szkoły na oficjalną uroczystość. Tu reprezentant Rady Rodziców pan Zbigniew Krukowski przekazał Sztandar w ręce przedstawiciela Prezydenta Miasta – pana Jarosława Skorulskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Ten z kolei wręczył sztandar pani Dyrektor Lidii Dubniewskiej, z rąk której otrzymali go uczniowie z Pocztu Sztandarowego. Reprezentanci klas złożyli ślubowanie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta, instytucji zielonogórskich, Rada Rodziców naszej szkoły. Obecni byli pracownicy oraz uczniowie SP11 wraz z rodzicami.
W drugiej części uroczystości oglądaliśmy przygotowany przez nauczycieli i uczniów program artystyczny , który w humorystyczny sposób przypomniał ,kim jest patron szkoły i jakie wartości propagował w swoich utworach.
Uroczystość prowadziła para naszych nauczycieli – pani Natalia Piniuta – Myszyńska i pan Łukasz Dzikowski.
Sztandar powstał dzięki bardzo prężnej aktywności Zarządu Rady Rodziców. Szczególny wkład wnieśli tu Przewodniczący pan Michał Masłowski oraz pan Zbigniew Krukowski.
Fundatorami byli członkowie społeczności szkolnej – rodzice i nauczyciele, a także sponsorzy zewnętrzni:

• RAC Systems Sp. z o. o.,
  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zastal”,
  • PPHU Telmark,
  • Exodus Travel,
  • Sp. z o.o. Germaz.

Wszystkim Darczyńcom i Gościom serdecznie dziękujemy.
Sztandar będzie z pewnością stanowił dumny symbol naszej szkoły.