Akcja „Szlachetna Paczka”

23 listopada 2022
Już piąty raz postanowiliśmy włączyć się w pomoc , tym, którzy z powodu starości, niepełnosprawności, choroby bądź sytuacji losowych znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Nasza pomoc i wsparcie pozwoli na złagodzenie problemów, z którymi muszą się codziennie mierzyć. W tym roku wybraliśmy dwie osoby: starsze, samotne, schorowane, dzielnie walczące z przeciwnościami losu. Nie proszą o wiele, a każdy gest życzliwej pomocy przyjmą z wdzięcznością. Ich potrzeby nie są wyszukane: grzejnik elektryczny, odkurzacz, pościel, żywność, środki czystości, odzież, obuwie. Opisy osób i szczegóły znajdują się w wiadomości na Vulcanie.
Rzeczy zbieramy w dwóch miejscach:
w świetlicy, w dużym budynku (przy ul. Spawaczy)
w przedszkolu w Akademii Talentów
Od jutra też będziemy zbierać pieniądze do oznaczonych puszek znajdujących się w:
dużym budynku: po jednej puszce w sekretariacie i świetlicy.
Akademii Talentów: po 1 puszcze w przedszkolu i sekretariacie.
Przekazanie paczek do magazynu skąd trafią do Rodzin odbędzie się 10 grudnia. Zbiórkę rzeczy i pieniędzy prowadzimy do 8 grudnia, gdyż potrzebny jest czas na zakupy, pakowanie. Będziemy na bieżąco informować o stanie zbiórki (co już mamy, a co jeszcze jest potrzebne).
Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup rzeczy, które nie zostały podarowane, a znajdują się na liście potrzeb.
Liczymy, że podobnie jak w latach ubiegłych społeczność całego zespołu: uczniowie, rodzice
i pracownicy szkoły włączą się w przygotowanie paczek.
Z góry dziękuję za zaangażowanie
Dyrektor ZE9
Lidia Dubniewska