Tydzień Niepodległośći

8 listopada 2022

07 listopada 2022 r. rozpoczęliśmy Szkolny Tydzień Niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11 wszystkie klasy 4-8 przed szkołą wspólnie zaśpiewały hymn Polski. Następnie jury (pani Aleksandra Raubo, pani Magdalena Jamróg oraz pani Izabela Puszkiel-Leńczuk) oceniało indywidualne wykonania „Mazurka Dąbrowskiego” przez poszczególne klasy. Pod uwagę brano znajomość tekstu, trzymanie się melodii, a także odpowiednią postawę i zachowanie. Na długich przerwach nie brakowało narodowych akcentów. Przy dźwiękach patriotycznych piosenek uczniowie wykonywali flagi z wyciętych papierowych dłoni w kolorze białym i czerwonym. Zaangażowało się bardzo wiele osób, a efekty ich pracy zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Jutro również zachęcamy do wspólnych działań i zdobywania punktów, które zdecydują o wygranej.